Jak zrobić zdrowe przekąski ?

Jak zrobić zdrowe przekąski ? 

Przekąski to coś, czego najbardziej brakuje nam na diecie. Jednak nie musimy z nich rezygnować, ponieważ możemy sami stworzyć smaczne przekąski na bazie zdrowych produktów. Tak naprawdę w sklepowych batonach i przekąskach naszym największym wrogiem jest cukier i syrop glukozowo – fruktozowy, dlatego tworząc własne przekąski powinniśmy zamienić te produkty w składzie.
  
Bardzo łatwo można zrobić swoje batony na bazie na przykład suszonych owoców, kakao i orzechów. Jeden z prostszych przepisów to taki na baton daktylowy w wersji fit do wykonania, którego potrzebujemy suszone daktyle, mleko migdałowe, masło orzechowe, odżywkę białkową, kakao i gorzką czekoladę. Całość blend ujemy i łączymy ze sobą do momentu uzyskania jednolitej masy, a następnie rozsmarowujemy na formie i wkładamy do zamrażalki po paru godzinach mamy gotowy baton daktylowy.    
 Takie przepisy możemy tworzyć samemu i wbrew pozorom są bardzo proste należy tylko pamiętać by nie używać białego cukru. Możemy z powodzeniem używać zamienników takich jak stewia czy ksylitol (cukier brzozowy), które są zdrowsze od cukru i również nadają słodki smak. W Internecie można znaleźć mnóstwo przepisów na fit słodycze, które mogą być inspiracją dla naszych dalszych poczynań w kuchni. Jeśli chodzi o słone przekąski to sami możemy zrobić zdrowe zamienniki na przykład chipsów.

 Możemy na przykład zrobić własne chipsy z selera i zamiast soli użyć przypraw takich jak pieprz, papryka słodka i papryka słona. Takie chipsy pieczemy w piekarniku w temperaturze sto osiemdziesiąt stopni przez dwadzieścia do trzydziestu minut. Dodatkowo możemy do takich chipsów zrobić sobie zdrowy dip czosnkowy na bazie jogurtu naturalnego i czosnku oraz Bazyli. Pamiętajmy o ważnej rzeczy – zdrowe przekąski pomimo dobrego składu również zawierają kalorie, dlatego będąc na diecie również powinniśmy zawracać uwagę na ilości, w jakich je spożywamy.

Komentarze